Terminalul PUE HX7 este o componentă constructivă a cântarelor industriale multifuncționale pentru celule de sarcină, echipate cu una sau mai multe celule de sarcină. Se bazează pe cele mai noi soluții și o platformă de calcul avansată. Software-ul versatil al terminalului va satisface chiar și cei mai exigenți utilizatori și integratori de sisteme. Versiunea de bază a terminalului dispune de o gamă vastă de interfețe de comunicare, care poate fi extinsă suplimentar.
Carcasă
Carcasa, fabricată din oțel inoxidabil AISI 304, asigură un grad ridicat de protecție la pătrundere, IP66 / IP68. Terminalul este echipat cu un afișaj LCD color de 7” și o tastatură cu membrană.
Software multifuncțional
Software-ul terminalului facilitează procese precum cântărirea, numărarea pieselor, dozarea, etichetarea, formulările și cântărirea procentuală. Sistemul informațional al terminalului se bazează pe baze de date (cum ar fi: utilizatori, produse, cântăriri, ambalaje, formulări, clienți) și memorie ALIBI, care garantează siguranța datelor stocate.
Timpul maxim de funcționare pentru terminalul HX7 este de 20 de ore, iar media este de 12 ore. Timpul de funcționare depinde de numărul de periferice conectate și de puterea consumată de la terminal.
| Verificare metrologica | NU |
|---|---|
| Clasa OIML | III |
| Afisaj | 7" tactil grafic color |
| Clasa de protectie | IP 66 / 67 |
| Carcasa | inox |
| Interfete de comunicare | RS232, USB-A, 4IN, 4OUT, Ethernet, Modbus RTU |
| Sistem de operare | Nu |
| Alimentare | 100 – 240 V AC 50/60 Hz |
| Temperatura de operare | -10 – +40 °C |
| Numar maxim de platforme | 2 |



