Măsurarea cu aplicarea a 4 celule de sarcină garantează o citire precisă a masei, indiferent de poziționarea sarcinii pe platforma de cântărire.
Seria C315.4 este fabricată dintr-o construcție din oțel moale, vopsită în câmp electrostatic.
Platforma este formată din 4 celule de sarcină conectate la un terminal PUE din seria C315, dotat cu afișaj LCD iluminat din spate și 5 butoane funcționale.
Platforma de cântărire și terminalul sunt conectate printr-un cablu lung, permițând agățarea terminalului pe perete.
Seria C315.4 este disponibilă în versiunea cu groapa pentru plasarea ușoară a sarcinilor grele pe platforma de cântărire, fără utilizarea rampelor.
| Verificare metrologica | DA |
|---|---|
| Capacitate maxima | 60 kg |
| Cantarire minima | 400 g |
| Diviziune ( d ) | 20 g |
| Afisaj | LCD (backlit) |
| Dimensiune platan | 800x800mm |
| Greutate neta | 55 kg |
| Interfete de comunicare | RS232 |
| Alimentare | 100 – 240 V AC 50/60 Hz si acumulator |
| Temperatura de operare | -10 – +40 °C |