Graficul cu bare este o vizualizare grafică care informează utilizatorul cu privire la greutatea netă curentă a unui produs prezentat cu referire la intervalul de cântărire sau la pragurile minime și maxime declarate.
| Verificare metrologica | DA |
|---|---|
| Capacitate maxima | 150 kg |
| Cantarire minima | 1 kg |
| Diviziune ( d ) | 50 g |
| Tara | -150 kg |
| Clasa OIML | III |
| Afisaj | 7" tactil grafic color |
| Dimensiune platan | 600×600 mm |
| Greutate neta | 23,4 kg |
| Clasa de protectie | IP 66 / 67 construction, IP 66 / 67 terminal |
| Interfete de comunicare | RS232, USB-A, 4IN, 4OUT, Ethernet, Modbus RTU |
| Alimentare | 100 – 240 V AC 50/60 Hz |
| Temperatura de operare | -10 – +40 °C |



