Platformele HY10 sunt prevăzute cu terminalul PUE HY10 din seria HY10, cu carcasă din oțel inoxidabil și o platformă de cântărire cu o singură celulă de sarcină, în versiunea vopsită în câmp electrostatic din oțel moale.
Platformele din seria HY10 sunt prevăzute cu o construcție din oțel moale vopsit în câmp electrostatic și o platformă de cântărire din oțel inoxidabil.
Terminalul PUE HY10 dispune de un ecran tactil color de 10,1”, o tastatură cu taste numerice și funcționale.
Platforma permite colaborarea cu alte platforme de cântărire.
În plus, seria HY10 oferă funcționalități complete disponibile în terminalul PUE HY10 din seria HY10:
afișaj și taste funcționale programabile,
proiectarea de șabloane personalizate pentru imprimare,
proiectarea datelor text afișate pe afișajul terminalului.
Platformele multifuncționale din seria HY10 sunt oferite cu un terminal conectat la o platformă de cântărire printr-un cablu.
Platformele din seria HY10 sunt disponibile în versiunea cu gamă duală, contra cost.
Dacă aplicația este operată prin intermediul unui browser de computer, aceasta permite controlul de la distanță al desktopului sau setarea unei ferestre mai mari pentru indicarea masei.
| Verificare metrologica | DA |
|---|---|
| Capacitate maxima | 15kg |
| Cantarire minima | 100g |
| Diviziune ( d ) | 5g |
| Tara | -15kg |
| Clasa OIML | III |
| Afisaj | 10.1″ graphic colour touchscreen |
| Dimensiune platan | 300x300mm |
| Greutate neta | 10,3 kg |
| Clasa de protectie | IP 65 construction, IP 66 / 67 / 69 terminal |
| Interfete de comunicare | 2×RS232, 2×USB-A, Ethernet, 4 IN / 4 OUT (digital) |
| Alimentare | 100 – 240 V AC 50/60 Hz |
| Temperatura de operare | -10 – +40 °C |



