| Verificare metrologica | NU |
|---|---|
| Capacitate maxima | 3100g |
| Cantarire minima | – |
| Diviziune ( d ) | 0.1g |
| Eroare ( e ) | – |
| Tara | -3100g |
| Repetabilitate | 0.1g |
| Liniaritate | ±0,3 g |
| Timp de stabilizare | 2s |
| Calibrare | externa |
| Clasa OIML | – |
| Afisaj | LCD (backlit) |
| Greutate neta | 1.3kg |
| Clasa de protectie | IP 43 |
| Interfete de comunicare | RS232, USB-A, USB-B |
| Alimentare | Alimentator : 100 – 240V AC 50/60Hz 0,6A; 12V DC 1,2A si Acumulator ( 15 ore). |
| Temperatura de operare | +15 – +30 °C |